Tarihçemiz


Acar Süt Ürünleri, 1978 yılında Erol Acar tarafından Balıkesir’de Çayırhisar Köyü içindeki küçük bir imalathanede yoğurt üretimi yapmak amacıyla kuruldu. Bugün ise süt ve süt ürünleri konusunda 20’den fazla ürün çeşidine sahip bir firmadır. Ürünlerinin ana başlıkları ayran, yoğurt, höşmerim ve tereyağdır .

1986’da yönetim olarak ikinci kuşak olan Abdullah Acar , yeni yatırımlarıyla modern teknolojiyi takip ederek sürekli büyümeyi kendine hedef olarak belirlemiştir. 2008 yılına kadar toptan pazarlama stratejisini benimseyen firmamız, bu yıldan sonra perakende sektörüne de yatırım yapmış ve Acar Süt Ürünleri ve Şarküteri adı ile kendi perakende ağını oluşturmuştur.

Balıkesir ve ilçelerinde ürün ve kalite olarak en üst seviyede hizmet vermeyi amaçlayan firmamız, bunu gerçekleştirebilmek için, üstün teknoloji ile donatılmış 600 metrekaresi kapalı, 2000 metrekaresi açık fabrikasında günlük 2 ton süt işlemektedir.

Tarım ve hayvancılık sektörünün hızlı gelişimini gözlemleyen firmamız, günlük süt ihtiyacının bir bölümünü karşılamak ve kaliteli süt üretimini hızlandırmak üzere 2001 yılında modern bir çiftlik kurmuş ve bu alanda da destekleyici yatırımlar yapmıştır. Çiftlikte bulunan büyükbaş hayvanların yem ihtiyaçlarının büyük bölümü, yine firmamızın tarım alanındaki faaliyetlerinden sağlanmaktadır.

Kalite anlayışından ödün vermeyen firmamız, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Geleneksel lezzetleri, en doğal ve katkısız haliyle sofralarınıza ulaştırmayı tek hedef olarak gören firmamız, sektörün sınırlarını zorlayarak sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.